top of page

קונקשן - איך נוצרה קהילת הראפ בגדולה בארץ?

קבוצת קונקשן בפייסבוק היא הפלטפורמה לחיבורים והיכרויות של קהילת ההיפ-הופ בישראלפרק 14 של "חומר מקומי הפודקאסט" נוגעת בשאלת קהילת ההיפ-הופ בישראל.

המון אנשים אוהבים ראפ, הרבה מהם גם כותבים ומבצעים בעצמם - אבל להתחבר עם אחרים שמתעניינים גם הם - זה לא דבר קל בימינו.

הרשת מוצפת בתוכן והרבה מוזיקה משתחררת לאוויר העולם מדי יום (100 שירים חדשים בשבוע נשלחים לרדיו!) אך היכרויות, חברויות או אפילו פרויקטים משותפים - הולכים ונהיים נדירים יותר ויותר.


הזמנו ייצוג ממנהלי קבוצת "קונקשן" - מיזם שפועל תחת קבוצת פייסבוק שהופכת למיתולוגית - לשוחח על היום יום שלהם, החזון והאתגרים.

עידן "נטורל" בן-נון, אחד הראפרים הוותיקים בארץ, הוא זה שפתח את הקבוצה - הוא מספר על הצורך לאחד ולגבש אומנים צעירים. הסיבה העיקרית היא מבחינתו היא שהיפ-הופ זה אומנות של ביחד. לפני מספר שנים, הוא מספר, הוא היה שותף להקמת ליגת הבאטלים "דיבור נגוע". קרבות ראפ אקפלה (ללא ביט) במהלכם שני ראפרים יורדים אחד על השני עם חומר כתוב מראש אחרי עבודות תחקיר אחד על השני (בדר''כ) ואחרי 3 סיבובים שופטים מחליטים מי ניצח.

נטורל מספר שבאותם זמנים הצוות הרגיש שהם מייצרים ריבים ופילוגים, גם אם לשעה וחצי ולצורך אומנותי - עדיין האווירה חילחלה למפגש האנושי.

הוא החליט שהוא מייצר פלטפורמה מקרבת שמפגישה ועושה שלום בעולם הראפ. זה היה הצעד הראשון להקמת הקבוצה.חלק מההפקות של מנהלי הקבוצהבארי ויינברג, בן 17(!) וכבר אחד מיזמי ההיפ-הופ החזקים בארץ, מספר שבתור נער מהצפון לא היה לו סביבה להכיר אנשים שאוהבים ראפ כמוהו. קונקשן ענתה לו על הצורך הזה ודרכה הוא החל לארגן מפגשים, אירועים, מסיבות ומעגלי ראפ.

בארי נמצא בקשר עם המון ראפרים וקהל מאזינים אדוק ונאמן - ולאחרונה החל לנהל אומנים כמו רון חיון וטוקסיקו.


עידן רז הוא חבר בהרכב המצליח "מבוא הדודאים" וזמר ייחודי מאוד בנוף. הוא מעיד על עצמו שהצטרף לצוות ניהול הקבוצה כי אכפת לו מהקהילה ומהתפתחות התרבות הזו. הוא רוצה שהסצינה תתעצם ותגדל דורות חדשים של אומנים. הוא רוצה שעוד אנשים יחוו את ההתפתחות וההתרגשות הזו שהוא בעצמו חווה מהעיסוק במוזיקה.

בפרק שוחחנו על האתגרים שבלנהל פלטפורמה של 15,000 אלף איש (!) בגילאים שונים עם אינטרסים מגוונים. דיברנו על הצעות שצוות הניהול מקבל, על אומנים חדשים שצמחו מתוך הקבוצה והפכו לקולות בולטים בתוכה ועל התוכניות שלהם להמשך.


מזמינים אתכם להאזין לפוד ולקבל עוד הצצה אל מאחורי הקלעים של סצינת הראפ הישראלית


"חומר מקומי הפודקאסט" https://linktr.ee/downtownrap


***


הופק ע''י עומר חביב עבור "דאוןטאון סדנאות ראפ"

דאוןטאון היא חברת הפקה היוצרת תכני היפ-הופ במטרה להנגיש את התרבות

ואת כלי היצירה לבני-נוער ולקהל הרחב.

דאוןטאון מפיקה אירועים, סדנאות, תהליכי-יצירה, תכני וידאו, פודקאסטים ועוד


ערוץ היוטיוב המכיל מגוון תכני סיקור סצינת הראפ, טיפים לראפרים, דירוגים, פודקאסט ועוד


עומר חביב הוא ראפר וזמר יוצר תחת שם הבמה פלומר// Pellomar

פלומר באינסטגרם

פלומר בפייסבוק

פלומר בספוטיפיי

פלומר באפל-מיוזיק

פלומר ביוטיוב


תגיות

חומר מקומי, ראפ ישראלי, היפ-הופ ישראלי, היפהופ ישראלי, היפ הופ ישראלי, היפ הופ בעברית, ראפ בעברית, אלבומים, אלבומי ראפ, ריאקשן, טופ 5, שמנו אוזן, טיפים לשיפור בראפ, קורס ראפ, סדנאות יצירה, הפקה מוזיקלית, קבוצת ראפ, אקפלה,

סדנת ראפ, סדנאות ראפ, סדנאות כתיבה, סדנאות נוער, פעילות מגניבה לנוער, הנחיית ראפ, פעילות ראפ, סצנת הראפ בישראל, ראפ בישראל, ראפרים, ראפריות, דמות הראפר, נשיות בהיפ-הופ הישראלי, גבריות בהיפ-הופ הישראלי, אלבומי ראפ ישראלי

טונה, רביד פלוטניק, זי.קיי, בזי בי, צוקוש, חן פורתי, טדי נגוסה, וייב איש, עדן דרסו, רון נשר,

נופל וקם, חי מיום ליום, סאבלימינאל והצל מארחים את מומי לוי

ילד רחוב, הפינאלי, סאבלימינאל והצל, מה נעשה, ששירת הסטיקר, קפה וסיגריה, בור ועם הארץ, תוך כדי תנועה, המזרח הפרוע, זה הזמן, אוטובוסים, עדן דרסו, שיגולה רקורדס, כהן, ג'ימבו ג'יי

חליפות, הדג-נחש, חסידה צחורה , י''א 2 , שלום כיתה א', אזיקים על הידיים, טדי נגוסה, באתי ממך, מוקי, שמע ישראל, רוק 30, נופל וקם, שבק ס'

טיפים לראפ, ערוץ הכיבוד, סימפולים, דיסים, באטל ראפ ישראל, סימה נון, אקו, הדר פרג'ון, פלא-אוזן, סיקור הופעות, וייב-איש, שלם, סדנאות לנוער, סדנת ראפ, סדנאות ראפ, לימוד כתיבה, תהליך יצירה, הפעלת מוזיקה, סדנה מגניבה, סדנה לנוער, סדנה מומלצת לנוער, יצירת שיר ראפ, לכתוב ראפ, כתיבת ראפ, ביטים, לימוד ראפ, היפ-הופ וראפ, סדנאות אומנות, סדנאות מוזיקה, ברייקדאנס, גרפיטי, ביטבוקס, תנועת תרבות, פסטיבל אומנויות, מילון מושגי היפ-הופ, מילון ראפ, מילון מושגי ראפ, מילות ראפ, מילון היפ-הופ, מילון מושגי היפ-הופ


40 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page